Shqipėria nė Eurosong me "Identitet" (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Superbalada "Identitet" e Adrian Lulgjuraj e Bledar Sejkos ka fituar mbrėmė nė Pallatin e Kongreseve ēmimin e parė tė Festivalit tė Kėngės nė RTSH, duke fituar tė drejtėn tė pėrfaqėsojė Shqipėrinė nė Eurosong.

Interpretimi i tyre ka qenė i mrekullueshėm qė nė performancėn e tyre tė parė. Shoqėruar me njė lum dritash nė skenė, pa harruar ritmin, duartrokitjet dhe performancėn e tyre, ata pushtuan skenėn dhe sallėn me tingujt e melodinė qė pėrcollėn. Ata kanė marrė pikėt maksimale tė 5 nga 7 anėtarėt e jurisė.

Duket se ėshtė Shqipėria e madhe qė fitoi, nėse kemi parasysh origjinat e realizuesve tė kėngės, origjina qė shtrihen nga Ulqini nė Ēamėri. Ēmimin e dytė tė festivalit e ka fituar Anjeza Shahini me kėngėn "Love", ndėrsa tė tretin Hersiana Matmuja me "Kush ta dha kėtė emėr". /albeu.com/
Shtuar më 23/12/2012, ora 09:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.