‘Shamikuqja’ e ftuara e nderit në Durrës (FOTO LAJM)

Pëlqej
Një ndër femrat më me influencë në botën e kinemasë dhe politikës turke, aktorja e famshme Turkan Soray e njohur për rolin në filmin ‘Shamikuqja’ ndodhet në Durrës.

Ajo ështe e ftuara e nderit në edicionin e VII të festivalit Ndërkombëtar Veror që do të zhvillohet në qytetin bregdetar të Durrësit.

Aktorja ka mbërritur në Durrës për edicionin e shtatë të ‘Durrës International Film Summerfest’ që do të mbahet në datat 9–14 shtator, ku do të konkurojnë 8 filmat më të përzgjedhur të kohëve të fundit. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 17:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori