Rozana Radi, fituese e edicionit të 18-të të "Këngës Magjike"
Ka përfunduar nata finale “Këngës Magjike” për këtë edicion të vitit 2016.

Fituese e këtij edicioni të 18-të është shpallur këngëtarja Rozana Radikëngën “Ma thuaj ti”.

Rozana përveç çmimit të madh në “Kënga Magjike”, arriti të marrë edhe trofeun “Best artist on ëeb”.

Çmimi i tretë ka shkuar për artisten Arilena Ara me këngën “ Nëntori” ,ndërsa i dyti për këngëtaren Anxhela Peristeri me këngën “Gënjeshtar”.

Pasi rrëmbeu çmimin, këngëtarja mori mikrofonin për të thënë dy fjalë, gjersa kërkoi nga meshkujt e sallës që të ngrihen në këmbë për femrat, nëse vërtetë kënga “Ma thuaj ti” ka reflektuar tek ta.

Në fakt kështu ndodhi. Thuajse të gjithë meshkujt në sallë u ngritën në këmbë .

Rozana Radi është aktore, këngëtare dhe autore e shumë teksteve këngësh. /albeu.com/
Shtuar më 11/12/2016, ora 00:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori