Rolling Stones me album të ri
Prej javësh lajmëronin fansat e tyre në Twitter me mesazhin “6 tetori po vjen", por tashmë grupi legjendar i “rock”-ut, "Rolling Stones" ka publikuar albumin më të ri.

Në vitin 2005 ata publikuan albumin “A bigger bang” dhe në turnetë muzikore të gjithë këtyre viteve ata kanë performuar hitet legjendare “Satisfaction” apo “Anybody seen my baby”.

Kitaristi kryesor Keith Richards tha se një vit më parë, ai dhe shokët e tij të grupit, Mick Jagger, Charlie Watts dhe Ron Wood, planifikuan të ktheheshin në studio në vitin 2016.

Pas publikimit të albumit më të ri, Rolling Stones do të performojnë në festivalin 3-ditor në Kaliforninë e Jugut, “Old Chella”, ku do të marrin pjesë edhe yje të tjerë të muzikës pop si Paul McCartney, The Who dhe Bob Dylan. /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2016, ora 18:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori