Roberti rrëfen historinë: I thura këngë vajzës që shihja nga tualeti
Pak e dinë, ose pak duan ta besojnë por Roberti vecse një njeri kontravers, është në radhë të parë një artist.

Përpara se të niste të këndonte një nga këngët e tij sot në "Xing me Ermalin", Robert Aliaj tregoi se kjo këngë i kushtohej një vajze që ai e shihte nga dritarja e tualetit kur ka qenë i vogël.

“E shikoja çdo ditë nga dritarja e tualetit të shtëpisë sime. Mbylla derën dhe të gjithë prisnin me orë. Ndërsa unë shikoja atë vajzën që këndonte dhe krehej.

Isha i vogël dhe sa kasha filluar të ndjeja ca kënaqësi që s’dija nga vinin. Disa vite më vonë i kushtova këtë këngë në vitet 80”, tregoi Robert Aliaj. /albeu.com/
Shtuar më 27/01/2018, ora 22:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori