Rita përshëndet në shqip
“I falenderojë të gjithë shqiptarët për përkrahjen . Ju dua Rita Ora”. Ky ka qenë një koment i shkruar në faqen e saj zyrtare në Facebook nga këngëtarja nga Kosova e cila po bën famë në Angli dhe në botë Rita Ora.

Kjo përshëndetje duket se ka ndezur zemrat e shqiptarëve, të cilët kanë pohuar se ndihen krenarë për Ritën dhe për karrierën e saj.

Kohët e fundit Rita ka dhënë intervistë në RTK ku ka folur në shqip, gjithashtu edhe në Top-Channel.

Ndërsa në vitin 2004, ajo ka marrë pjesë si një prej aktoreve kryesore në filmin “Spivs", ku Rita gjatë gjithë kohës flet shqip me dialekt kosovar.
Shtuar më 15/05/2012, ora 19:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori