Rita Ora fjalim emocionues për Nënë Terezën
Në këto momente po zhvillohet koncerti në nder të Shenjtërimit të Nënë Terezës në bazilikën e Vatikanit, ku janë të ftuar shumë personalitete shqiptare.

Me këtë rast mori fjalën edhe ylli shqiptar Rita Ora, si dhe ish-kapiteni i kombëtares Lorik Cana.

“Jemi këtu për ta nderuar dhe falënderuar për jetën dhe veprën e saj madhore në dobi të të varfërve në botë“, tha Rita.

Gjatë fjalimit Rita përmendi thënien e Nënës Terezë, “Vetëm dashuria do ta shpëtoj botën”.

“Do të jemi bashkë përgjatë 90 minutave në një nate hyjnore shijojeni këtë mrekulli”, tha në fund Rita./Albeu.com/

Shtuar më 03/09/2016, ora 20:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori