Rita Ora do përfshijë në albumin e ri instrumente nga Kosova
Mediat britanike kanë bërë me dije se albumi i ri i Rita Orës do të përfshijë edhe muzikë që do të luhet me instrumente nga Kosova, vendin e lindjes së këngëtares me famë botërore.

“Kam zgjedhur disa instrumente që e përfaqësojnë kombësinë time, prej nga vij”, ka thënë ajo ndërsa ka shtuar: “Do t’i bëj bashkë ato (instrumente) dhe do e bëj këtë album që të më përfaqësojë personalisht sa më shumë që është e mundshme”. /albeu.com/

Shtuar më 09/07/2016, ora 13:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori