Qerpikë të vegjël? Ushqimet që duhet të hani
1- Vezët

Janë të pasura me proteina. Flokët dhe qerpikët janë të përbëra nga keratina dhe ushqimet e pasura me proteina ndihmojnë trupin të marrë nivelin e duhur të amino acideve për të prodhuar keratinën. Kjo do të bëjë që flokët dhe qerpikët tuaj të bëhen më të gjatë.

2- Salmoni

I pasur me vitamina D, B dhe Omega 3.

3- Arrat

Ndihmon qerpikët të mos këputen dhe i nxit ato të rriten më shpejt.

4. Fruta dhe perime

Frutat dhe perimet përmbajnë vitamina A dhe C dhe ju s'duhet t'i anashkaloni në asnjë vakt.

5. Kërpudhat

Ndihmojnë në mirë-qarkullimin e gjakut dhe në prodhimin e keratinës.

6-Fasulet

Përmbajnë vitaminë H dhe acid folik, të cilat do t'i bëjnë qerpikët të ngjajnë më të trashë, më të plotë dhe më të fortë.

Shtuar më 30/10/2020, ora 18:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori