Prapaskenat sensuale të fotos ikonë të Marilyn Monroe në pishinë (FOTO LAJM)

Fotografi që realizoi fotot e zhveshura të Marilyn Monroe në ‘Diçka duhet të jap’ përshkruan skenat në një dokumentar për vdekjen e saj.

Lawrence Schiller u punësua për të fotografuar bombën bjonde në maj të vitit 1962.

Rrëfimi i tij u zbulua në pjesën e dytë të serisë dokumentare të Fox News Channel: ‘Vdekja e Marilyn Monroe’, e cila transmetohet të dielën dhe analizon incidentet që çuan deri në vdekjen e saj.

Në kohën e fotografive, Monroe ishte angazhuar në një betejë për të mbizotëruar titujt e gazetave ndaj Elizabeth Taylor, e cila ishte duke filmuar Cleopatra-n.

Monroe ishte duke punuar në diçka që duhet të shfaqej, por kishte frikë se skenari nuk do të ishte në avantazhin e saj përpara Taylor.

Ajo mendoi se filmi ishte 'i zjarrtë' në një kohë që duhej të bëhej hit, kështu që ajo përdori trupin e saj. Fotografi kujton se Monroe i ka thënë se mendoi të hynte me veshje në pishinë dhe të dilte nudo nga aty.

Në atë që më vonë do të bëhej një shkrepje ikonë e Monroe, ajo iu afrua anës pishinës dhe vendosi këmbën e djathtë sipër buzës së pishinës.

Fotografia tregoi Marilyn me një shprehje të tronditur dhe ajo duket të jetë komplet lakuriq.

Schiller shpjegoi se shumë vite më vonë vajza e tij do t'i thoshte, 'Babi është një fotografi që nuk tregon asgjë, por thotë gjithçka.'
Shtuar më 06/07/2020, ora 14:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori