Pirro Çako rrëfen arsyen e ndjerë që e riktheu pas 5 vjetësh
Pëlqej
Edhe pse në fakt kishte kohë që nuk kthehej në treg, Pirro Cako paska marrë një vendim pa ja thënë askujt.

Ishte një dëshirë e brendshme që sa e bindtte për ta lënë muzikë, aq edhe e thërriste për t’u rikthyer.

Kishte 5 vjet që nuk prodhonte më muzikë, por kërkesës së Elvanës dhe dëshirës për të bashkëpunuar me të nuk mund t’i thoshtë Jo.

Elvana ishte një arsye e fortë për t’y rikthyer, por nuk ishte e vetmja. Siç tregon Pirro, edhe dikush tjetër kishte kohë që i lutej të vazhdonte të krijonte muzikë:

“Unë e kisha mbyllur me muzikën. Kështu kisha menduar, por gjërat erdhën në mënyrë të atillë që më bënë të kuptoj se tani ishte momenti. Ndoshta i vetmi person që më bindi të rikthehem ishte edhe mamaja ime, sepse ishte i vetmi person që besonte tek unë.” /albeu.com/
Shtuar më 23/02/2018, ora 18:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori