Përgjigje për letrën e Sara Kapos “Kohë me lexu libra s’kemi se duhet me ju nejt prapa bythe”
Shkrimi që publikoi Sara Kapo ngjalli një reagim të menjëhershëm tek pjesa më e madhe e lexuesve online sidomos femrave të cilët e mbështetën me shumë patos atë dhe argumentat që parashtronte.

Por jo të gjithëve u ka pëlqyer shkrimi i saj, pasi shumë shpejt ka ardhur një reagim nga ana e një djali i cili ka dërguar letrën e tij tek “Jeta osh qef” me shpresën që do publikohej.

Më poshtë shkrimi i djalit:

Shume interesant shkrimi yt zonjush Sara Kapo. Keni te drejte, shume madje. Doni qe pas disa gotave vere, tshkoni nshpi, jo neper hotele se ashtu ju del nami keq. Gjithsesi, duhet 1 shpi se femrat te shpia e burrit shkojne. Te punojme 3 pune, pse jo. Pune ka, ska profesioniste.

Do shkarkoj nga interneti naj software qe te me ndihmoje ta heq fare gjumin nga gjonat e nevojshme tnjeriut. Spunojm dot kamariera dhe neper call centera se i bie tjemi shtres e ulet qe ska msu nshkoll, e kshu sju kapim dot.

Te fitojme sa me shume para, qe kur te ''kapin'' naj femer, tmos i mungoj asigjo asaj. Ske faj. Duhet naj varse per ditlindje, naj diamant per pervjetor, naj makin per Shen Valentin. Dhe lule dit per dit q ta marrin vesh shoqet ca tdashuri ke. Ah po se harrova, edhe qe ti postosh n Snap.

Ju shtresa e lart e femrave kerkoni edhe cuna me dije, kavaliera, tbukur, me trup. Po tashi, koh me lexu libra skemi se duhet me ju nejt prapa bythe, npalester nuk shkojm dot se i harxhojm leket me ju, tbukur sna ka bo zoti tgjithve.

Tkishim lek per operacione tpakten, si Zogu i Tirones, se ashtu keni fillu me i pelqy ''meshkujt''. Femrat sdun lek, thjesht dun tju japesh organet, ti shesin e tbojn qef. Veje 2-sh q i fito Edi Rama prap zgjedhjet. Gjith tmirat znjsh.

“Mesazh per gocen e Ema Andreas qe se marr vesh pse i kan mbiemrat ndryshe”
/albeu.com/
Shtuar më 04/08/2016, ora 15:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori