Për të luajtur Sansën në Game Of Thrones, aktores i kërkuan një gjë të neveritshme
Sophie Turner është kthyer në një nga personazhet më të preferuar pas interpretimit në Game">Game of Thrones">Thrones të Sansës.

Mirëpo ylli i “Game">Game of Thrones">Thrones” ka treguar se gjatë xhirimeve është ndeshur me një situatë të sikletshme, jo higjienike dhe të pështirë.

“Në sezonet e para unë isha në rolin e një vajze aristokrate dhe më lejohej të laja flokët. Pas sezonit të pestë më kërkuan që të mos i laja flokët asnjëherë dhe ishte diçka me të vërtetë e neveritshme.”

Sophie, që ka pasur gjithnjë probleme me yndyrën e flokëve, filloi të kishte ankth.

Sikur të mos mjaftonte, grimcat e borës artificiale në “Game">Game of Thrones">Thrones” ngecnin te flokët, i krijonin volum dhe shtonin yndyrën.

Por pas disa kohësh ajo kërkoi paruke dhe fatmirësisht e lejuan. /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2019, ora 16:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori