Pas diplomimit nė Gazetari, Edita premton kėngė tė reja
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pasi ėshtė diplomuar nė degėn e Komunikimit Masiv – drejtimi gazetari, Edita Sopjani premton se ėshtė e gatshme tė fokusohet mė shumė nė krijimet e reja muzikore. Nė njė intervistė pėr Telegraf ajo ėshtė shprehur se ka marrė pjesė edhe nė disa koncerte.
“Gati njė vit nuk kam punuar kėngė te re. Kėtė vit kam qenė mė shumė e zėnė rreth fakultetit sepse kam dashur qė tė diplomoj nė afat dhe fatmirėsisht e kam arritur kėtė - tash jam e diplomuar nė Komunikim Masiv – Gazetari. Mirėpo, nuk kam munguar as mbrėmjet e ndryshme muzikore. Kam qenė nė disa vende e angazhuar dhe me tė vėrtet jam shumė e lumtur me pritjen qė mė kanė bėrė publiku kosovar; ata janė shumė atmosferik dhe dinė tė tė respektojnė”, ka shtuar kėngėtarja. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2012, ora 10:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.