Para dhe pas Fotoshopit, ndryshimet drastike të lënë pa fjalë (FOTO LAJM)

Photoshop-i ua ka bërë më të lehtë jetën njerëzve që duan të jenë gjithmonë të bukur dhe në formë.

Programi që përpunon fotografitë bën mrekulli edhe në fytyrën dhe fizikun e të famshmeve që tentojnë të fshehin çdo “defekt”.

Por, ashtu si në këtë rast, të palarat kanë dalë sheshit, duke i turpëruar shumë të ata. Këto foto dëshmojnë se të famshmit nuk janë edhe aq perfekt sa na paraqiten.

Ndoshta nuk duhet të besojmë gjithçka shohim në faqet e para të revistave më të njohura botërore. Ka ardhur koha të pranojmë dhe të duam bukurinë natyrale. /albeu.com/
Shtuar më 24/01/2019, ora 23:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori