Papa Françesku në Shqipëri, ja mesazhi i Albana Osmanit
Vizita e Papa Françeskut në Tiranë, padyshim që është një ngjarje e madhe për kombin shqiptar. Një reagim ka patur edhe nga prezantuesja bukuroshe Albana Osmani, ku me anë të një video-je të shkurtër të postuar në Instagram, ka përcjelle një mesazh.

"Mirësevjen në Shqipëri Papa Francesco! Duket sikur gërvishtjet në qiell me të hyrë data që ti do shkelësh në token tonë, simbolizojnë fundin e një mallkimi të madh që datoi në 1967, ateherë kur Tirana zyrtare shpalli Shqipërinë si të parin vend ateist në botë.

Ateherë kur çdo kishë dhe xhami u rrafshua përdhe. Le të jetë e mbarë data 21 shtator!! #Shqiptarët besojnë në Zot", ka shkruar ajo. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2014, ora 14:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori