Pamela Anderson mbush 50 vjeç

Aktorja e njohur Pamela Anderson ka lindur më 1 korrik të viti 1967 në Ladysmith, British Columbia dhe sot ajo mbush fiks 50 vjeç.

Pasi kaloi fëmijërinë e saj në Kanada në Vankuver, ajo shkoi si një njeri i ri në Shtetet e Bashkuara për të kultivuar ëndrrën për t'u bërë një aktore e famshme falë serialit televiziv Baywatch, por më vonë u bë e famshme jetën e saj dashurore që ishte gjtihnjë e trazuar.

Tri herë e martuar, u shfaq në disa revista të Playboy.

Ajo mori pjesë në programin televiziv amerikan Dancing With Stars në 2010.

Ajo hyri në botën e televizionit, pasi u zbulua nga disa regjizorë kur ajo u shfaq në ekranin e madh të stadiumit gjatë një lojë futbolli.

Në klasifikimin e bërë në 2009 nga 50 njerëz më seksi të viteve '90, u rendit e dyta.

EDhe pse 50 vjec Pamela konsiderohet si nje nga femrat me seksi ne bote. /albeu.com/
Shtuar më 01/07/2017, ora 10:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori