ZYRTARE/ FSHF sjell në Shqipëri një finale të madhe Evropiane
“Nuk më vlerësoi profesionalisht”, këngëtari në sherr me Orinda Hutën
Këngëtari i ri Reinaldo Gaçi, këtë vit po konkuron në "Këngën magjike".

Duke rrëfyer se si e kishte pritur publiku këngën e tij "Ku je", Reinaldo tregoi se kishte një pakënaqësi të madhe me njërin prej antarëve të jurisë.

Moderatori Flavio Qarri e ka ngacmuar këngëtarin që të tregojë emrin dhe Reinaldo ka pranuar se kishte një konflikt me Orinda Hutën, pasi kishte mbetur i pakënaqur nga vlerësimi i saj.

"U bë nami, jo me këngën, me komentet e një anëtari të jurisë, por këto do t'ja them në gjysmëfinale. Kam një konflikt me Orinda Hutën sepse një profesionist i vërtetë siç është Orinda Huta nuk mund të gjykojë sipas shijeve personale një këngë që është shumë profesionale. Shijet personale lihen në shtëpi, kur je aty profesional, duhet të gjykosh profesionalisht."- është shprehur Reinaldo.
Shtuar më 09/11/2018, ora 08:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori