E FUNDIT/ Mbyllen pjesët e para, kryesojnë Laçi dhe Teuta (VIDEO)
Ngjashmëri e frikshme, publikohet foto e parë e Kristen Stewart si Princeshë Diana (FOTO LAJM)

Disa muaj më parë në media u shpërnda me shpejtësi lajmi se Kristen Stewart do të luante rolin e Princeshë Dianës në filmin “Spencer” me regji të Pablo Larrain. Kishte nga ata që nuk ishin dakord me përzgjedhjen, duke u shprehur se Kristen nuk kishte aspak ngjashmëri me princeshën e ndjerë.

Mirëpo me foton që është bërë publike së fundmi të gjithë ata që dolën kundër i kanë kthyer mbrapsht fjalët e tyre. Ditën e sotme është bërë publike një foto, në të cilën aktorja e famshme shihet e veshur me një xhaketë të kuqe, me flokë bjond të prerë shkurt dhe një kapele të zezë. Ngjashmëria e saj me Princeshë Dianën në këtë foto është shumë e frikshme dhe askush nuk mundet ta mohojë më këtë gjë.

Filmi “Spencer” pritet të publikohet në vjeshtën e vitit 2022 para 25-vjetorit të vdekjes së Princeshë Dianës. Ky film do të përqëndrohet në dhjetorin e vitit 1991, kur Princesha Diana kaloi Krishtlindjen me familjen mbretërore dhe vendosi t’i jepte fund martesës me Princin Charles.

“Martesa e Princit dhe Princeshës së Uellsit ka kohë që është ftohur. Megjithëse thashethemet për divorc janë të shumta, në Sandrigham Estate është urdhëruar që te ketë paqe për festat e Krishtlindjes. Diana e di lojën. Këtë vit, gjërat do të jenë shumë ndryshe”, thuhet në përshkrimin e filmit.

Ashtu siç të gjithë mund ta kujtojnë divorci u finalizua në gusht 1996, 1 vit para vdekjes tragjike të nënës së Princit Harry dhe Princit William. Përveç Stewart në këtë film do të luajnë edhe Timothy Spall, Sally Hawkins dhe Sean Harris.
Shtuar më 28/01/2021, ora 09:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori