Nga Rita Ora te Kendall Jenner, si u veshën VIP-at në People’s Choice Awards (FOTO LAJM)

Mbrëmjen e djeshme në Santa Monica, Kaliforni u mbajtën “People’s choice Awards”.

Teleshikuesit patën mundësi të votonin për filmat, serialet dhe artistët e preferuar në një mbrëmje që bëri bashkë personazhet më të famshëm nga showbiz- i amerikan.

Ja kush u vlerësua me çmim në këtë mbrëmje të madhe:

Artisti më i mirë i muzikës Country

Blake Shelton

Aktori më i mirë i filmave aksion

Danai Gurira

Ikona e modës

Victoria Beckham

Artistja më e mirë femër

Nicki Minaj

Aktorja më e mirë

Scarlett Johansson

Reality Show më i mirë

Keeping up with the Kardashians

Filmi më i mirë aksion

Avengers: Infinity War

Filmi më i mirë

Avengers: Infinity War

Grupi më i mirë

BTS

Spektakli më i mirë konkurues

The Voice

Ikona e Revistës People

Melisa McCarthey

Filmi më i mirë komedi

The Spy Who Dumped Me

Filmi më i mirë familjar

Incredibles 2

Filmi më i mirë dramë

Fifty Shades Freed

Aktori më i mirë

Chadwick Boseman

Spektakli më i mirë humoristik

Orange Is the New Black

Spektakli më i mirë i pasdites

The Ellen DeGeneres Show

Spektakli më i mirë i mbrëmjes

The Tonight Show me Jimmy Fallon

Artisti më i mirë

Shawn Mendez

Personazhi më i mirë televiziv

Khloe Kardashian shkruan anabel.

Seriali më i mirë televiziv

Keeping up With the Kardashians.
Shtuar më 12/11/2018, ora 11:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori