Ndërron jetë aktori i famshëm i “Hollywood-it”

Aktori veteran Sir John Hurt ka ndërruar jetë në moshën 77, ka njoftuar agjenti i tij.

Fituesi i çmimit Bafta, i njohur për rolet e tij në filmat “Alien” “Harry Potter” dhe “Njeriu Elefant”, dhe pse u diagnostikua me kancer në vitin 2015">2015 nuk hoqi dorë deri në çastet e fundit nga skena.

Ai kohët e fundit luajti si Richard McSorley në Jackie, në filmin e gruas së presidentit John F. Kennedy./Albeu.com/
Shtuar më 28/01/2017, ora 07:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori