Ndëron jetë regjisori Fatbardh Smaja
Për shkak të një sëmundje të rëndë ka ndëruar jetë sot regjisori dhe aktori i njohur shkodran Fatbardh Smaja.

Smaja ishte emëruar në krye të Teatrit të Shkodrës disa javë më parë dhe ishte duke punuar për një shfaqje të re, pa mundur ta përfundonte atë.

Ndër rolet që ka interpretuar apo ka vënë në skenë janë “Rëndësia e të qënit i sinqertë”, “Eldorado”, “Njeriu që pa vdekjen me sy”, “Gjaku i Arbrit”, “Fundi i një gjakmarrje”, “Fejesa e Blertës”, etj. /albeu.com/
Shtuar më 07/11/2015, ora 09:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori