Ndahet nga jeta kompozitori dhe këngëtari italian (FOTO LAJM)

Këngëtari dhe dhe kompozitori italian Fred Bongusto ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 84 vjeçare.

Këngëtari njihej më së shumti me pseudonimin e tij të artit Alfredo Antonio Carlo Buongusto.Siç shkruajnë mediat italiane ai kishte kohë që vuante nga një sëmundje e rëndë.
Shtuar më 08/11/2019, ora 16:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori