“MTV Video Music Awards”, ja kush triumfoi (FOTO LAJM)

Në Los Angeles është zhvilluar mbrëmjen e djeshme eventi i përvitshëm muzikor “MTV Video Music Awards”. Miley Cyrus ka triumfuar, duke u vlerësuar me çmimin “Videoja e Vitit”, me hitin “Wrecking Ball”.

Mbretëresha e mbrëmjes ka qenë Beyonce, e cila ka performuar për rreth 20 minuta hitet e albumit të saj të fundit. Nicki Minaj ka performuar hitin e saj të fundit “Anakonda”.

Një tjetër performancë ishte edhe bashkëpunimi i fundit mes Iggy Azaleas dhe Rita Oras, “Black Widow”. Yjet që nderuan “MTV Video Music Awards” ishin edhe Jennifer Lopez, Chris Brown, Taylor Swift dhe shumë artistë të tjerë.

Çmimet për 2014:

Best Video of the year, Miley Cyrus (Wrecking Ball)
Best Hip-Hop Video, Drake ft. Majid Jordan Hold On (We’re Going Home)
Best Male Video, Ed Sheeran ft. Pharrell Williams (Sing)
Best Female Video, Katy Perry ft. Juicy J (Dark Horse)
Best Pop Video, Ariana Grande ft. Iggy Azalea (Problem)
Best Rock Video, Lorde (Royals)
Artist to Watch, Fifth Harmony (Miss Movin’ On)
Best Collaboration, Beyonce ft. Jay Z (Drunk in Love)
MTV Clubland Award, Zedd ft. Hayley Williams (Stay the Night)
Best Video of the social media, Beyonce (Pretty Hurts)
Best Cinematography, Beyonce (Pretty Hurts)
Best Editing, Eminem (Rap God)
Best Choreography, Sia (Chandelier)
Best Direction, DJ Snake & Lil Jon (Turn Down For What)
Best Art Direction, Arcade Fire (Reflektor)
Best Visual Effects, OK Go (The Writing’s on the Wall) /albeu.com/
Shtuar më 25/08/2014, ora 14:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori