Mos u lodhni, këta janë këngëtarët më të pasur që notojnë në luks
Edhe pse këngëtarët në skenën ndërkombëtarepaguhen shumë mirë , disa prej tyre sigurisht që kryesojnë.

Pasuria në fjalë është në miliona dollarë, shumica nga albumet që shiten në mbarë botën, të tjerë nga marrëveshjet e miratimit që mund dhe të tjerët nga investimi i madh.

10. Janet Jackson

10 Richest Singers Of All Time
Pasi fitoi 7 çmime Grammy, Janet Jackson fitoi rreth 150 milionë dollarë. Janet është motra e mbretit pop – Michael Jackson, dhe nëna krenare e Eissa Al Manna. Ajo nukka qenë në skenë për një kohë të gjatë.

9. Rihanna
Robyn Rihanna Fenty është emri i saj i lindjes I yllit vazhdon të rritet. Kjo këngëtare që u transferua në Shtetet e Bashkuara nga Barbados, ka vazhduar të grumbullojë miliona që prej hitit të saj në 2005 të titulluar: “Pon de Replay”. Pas shfrytëzimeve të saj muzikore Rihanna ka grumbulluar një vlerë neto prej $ 230 milion USD.

8. Shakira
Në të gjithë Amerikën Latine, Shakira është këngëtarja e dytë më e shitur e të gjitha kohërave. Kjo këngëtare, ka shitur mbi 125 milionë albume në mbarë botën. Thuhet se këngët e saj të cilat janë në gjuhën angleze dhe spanjolle, e kanë pasuruar atë me rreth 220 milion dollarë.

7. Justin Timberlake
Timberlake vjen me një pasuri rreth 230 milionë dollarë, duke përjashtuar pasurinë e gruas së tij Jessica Biel, e cila llogaritet në mbi 20 milion dollarë.

6. Bruce Springsteen
Karriera për Springsteen filloi në vitin 1973, menjëherë pasi lëshoi albumin e tij të parë me titull: “The Boss”. Gjatë karrierës së tij muzikore, Springsteen ka grumbulluar 345 milionë dollarë amerikanë.

5. Celine Dion
Përtej martesës së saj me Rene Angelil, Céline Dion ka krijuar me të vërtetë pasuri ekstreme. Si në 2014, kjo këngëtare kanadeze që ka fituar 7 Grammys, thuhet se ka një vlerë neto prej 380 milion dollarë.

4. Beyonce
Nëse kombinohet me pasurinë e Jay z, atëherë ne do të shihnim një shumë tronditëse prej $ 1.16 miliard dollarë. Jay Z llogarit $ 810 milion ndërsai Beyonce është 350 milionë dollarë.

3. Mariah Carey
10 richest singer of all time
Znj Carey vlen një $ 520 milion dollarë.
Megjithëse ajo ka qenë e divorcuar dy herë, ende nuk ka asgjë për t’u frikësuar financiarisht për sa kohë ajo është pjes e kësaj liste.

2. Madonna
Një vlerë neto që është afërsisht 560 milionë dollarë amerikanë, Madonna zyrtarisht e meriton titullin “Material Girl”.
Edhe pse tashmë rreth 60-vjeç, Madona ende ka dashurinë e miliona njerëzve në mbarë botën shkruan alpenews.

1. Bono
Ai është Paul David Heëson, i njohur gjerësisht si Bono. Duke udhëhequr grupin U2 për vite me rradhë, ky filantrop ka bërë pasuri të madhe nga kapitalizmi sipërmarrës. Në sipërmarrjen e tij dhe duke shtuar muzikën e tij, Bono ka fituar rreth $ 600 milion dollarë.
Shtuar më 01/04/2018, ora 22:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori