Moderatorja shqiptare nuk ia përton fanses, e detyron të mbyllë Instagram-in
Aulona Musta është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri.

Si çdo vip, edhe ajo është sulmuar nga ndjekës të cilët nuk janë dakord me stilin e tyre të jetës, apo për arsye të ndryshme.

Por ka dhe nga ata që debatojnë me ndjekësit dhe u kthejnë përgjigje një më një.

Kështu ka bërë moderatorja Aulona Musta me një ndjekëse që quhet Xhesika, e cila pasi i la një koment fyes, i kërkoi falje moderatores.

Kjo e fundit i bëri publik emrin dhe profilin në story-t e saj Xhesikës, deri kur ajo u detyrua t’i kërkonte falje dhe të mbyllte profilin.

Postimi i moderatores:

Dhe historia vazhdon...Xhesika me dergoi sms ne inbox...fillimisht me shkroi qe nuk i prish fare pune postimi im, pas 10 minutash pasi nderroi foton e profilit nderroi dhe mendje, e kuptoi “gabimin” dhe me kerkoi falje.

Pas 10 minutash te tjera nderroi dhe emrin dhe me tha qe s’ka asgje personale me mua (a thua se kjo i ben me normale sharjet dhe bullizmin) dhe m’u lut t’i fshi profilin! Dhe perfundoi duke e fshire fare profilin ne Instagram!

Pra Xhesika nje ore nuk e duroi dot presionin, sharjet, ofendimet. Xhesika dhe shoqet e Xhesikes, jane mesuar te shajne, te ofendojne, te bullizojne dhe kete ta justifikojne me faktin qe: je njeri publik dhe duhet ta pranosh.

Por Xhesika dhe shoqet e saj, duhet te kuptojne qe cilido personazh publik, perpara se te jete i tille, eshte njeri, prandaj, Xhesika dhe shoqet e saj eshte mire qe here pas here te provojne ate qe u bejne te tjereve, me aq normalitet.

Une normalisht qe e fshiva postimin; sepse ndryshe nga sa mendon Xhesika nuk jam njeriu me i shpifur ne bote. Edhe pse jam e sigurte qe kategoria e Xhesikes; qe jane te mbushura me urrejtje e mllef, nuk zene mend. I vetmi ndryshim eshte qe Xhesika tani do hapi nje profil fallco dhe sharjet do vije te m’i bej me profilin fallco dhe jo te vertetin, jam e sigurte per kete. /albeu.com/

Shtuar më 03/08/2018, ora 11:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori