Modelja shqiptare drejt martesës me aktorin e telenovelave indiane
Ilda Kroni është shqiptarja më e komentuar në Indi, pasi ajo është në një lidhje serioze me aktorin bukurosh të serialeve indiane Ashish Kapoor.

Aktorin ne në Shqipëri e njohim përmes serialit ‘’Sarasvatiçandra’’. Ilda është njohur me aktorin gjatë punës së saj si modele, dhe lidhja e tyre po shkon drejt martesës, pasi ajo është prezantuar edhe me nënën e Ashish-it, pra vjehrrën e saj të ardhshme.

Përveç modelingut dhe pjesëmarrjes në konkurse bukuroe Ilda ka provuar të bëjë edhe aktoren, ndoshta në të ardhmen do të mund ta shohim edhe në ndonjë telenovelë indiane. Modelja dhe aktorja Ilda Kroni ka lindur në qytetin e Shkodrës.

15 vjet i ka kaluar me familjen në ishullin e Kretës, në Greqi; më pas është rikthyer në atdhe ku është angazhuar në pasionin e saj, modeling-un dhe aktrim. Në Greqi ka studiuar gjuhën angleze dhe informatikë. Në Tiranë, Ilda ka mbaruar shkollën profesionale për modë “Grace Models Tirana” në vitin 2012">2012.

Ndër titujt prestigjioz që ka fituar është Miss Eleganca në 2012">2012 në Ulqin. Ilda është konkurruese në Top Model Dukagjini mbajtur në Kosovë në 2012">2012 dhe ka konkuruar për Supermodel of Albania 2013, në Tiranë.

Ka pasion edhe fushën e artit dhe teatrit. Ka aktruar në Teatrin Kombëtar Migjeni, në Shkodër, si dhe dëshiron të bëhet aktore dhe modele e famshme. Ilda është shprehur më herët eë ëndrra e saj është të bëhet top modele e Victoria Secret. Por tashmë nuk jemi të sigurt nëse I pëlqen më shumë të jetojë në Indi apo diku tjetër. /albeu.com/
Shtuar më 17/01/2018, ora 12:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori