Megi Pojani e veshur me ngjyrat e flamurit të komunitet rom?
Megi Pojani, për publikun shqiptar njihet si aktore e cila ka marr pjesë në disa premiera filmi dhe një vajzë aktive në rrjete sociale, dhe tepër e ndjekur në Instagram.

Vajza e çiltër e cila është pjesë e rubrikës “Maskat” në emisionin E Diell, ra në sy veshja e saj, ku disa komentues në instagram e cilësuan si veshje peme e Vitit të Ri! Por disa të tjerë e lidhin krejt me diçka tjetër, bëhet fjalë për flamurin Rom.

Pasi flamuri Rom, ka tre ngjyra ku ngjyra blu simbolizon qiellin, ndërsa jeshilja përfaqëson tokën dhe të korrat.

Flamuri mban gjithashtu një rrotë të kuqe (chakra) në kujtim të origjinës indiane të Romëve, e cila simbolizon zjarrin, lëvizjen dhe progresin.

Ende nuk dihet nëse Megi ka ndonjë lidhje me komunitetin Rom dhe kjo mbetet për t’u zbuluar, dhe tjetra është se ngjyra e vetme që i mungon Megit në veshje është e kuqe, ose e ka ngjyrën por nuk ia tregon publikut.
Shtuar më 13/12/2020, ora 18:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori