Më të vegjël më të mirë, si i zgjodhën burrat këto vajza shqiptare

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj

Per moderatoren ikonike te Top Channel, ne fillim te ketij viti mediat online perhapen me shpejtesi lajmin se i ka dhene fund marteses me bashkeshortin e saj prej 16 vitesh me Ardit Keron, me te cilin ka nje djale.

Nje tjeter lajm vetem pak jave me vone doli ne ‘dritare’ nga jeta private e Arbanes. Ajo shijon nje romance me regjisorin e programit “Dua te te bej te lumtur” me te ciilin tashme eshte ne pritje te embel.
Ne te njejten dite me 7 maj, cifti festone bashke ditelindjen dhe kjo eshte nje rastesi shume e bukur per ata.

Eduarti eshte kater vite me i vogel, ai eshte 33 vjec ndersa Arbana 37 vjece.
Asnjëri nga ne nuk e di se si dhe sa do të zgjasë një histori dashurie. Për secilin prej nesh dëshira është e madhe për nje dashuri perrallash ku ‘ata jetojne te lumtur pergjithmone’.

Vjen një moment ku me gjithë ngjyrat që ka një martesë apo marrëdhënie dashurie qe eshte ndertuar vite apo dekada me radhe nuk funksionon me. Zgjidhja me e mire e nje rasti te tille eshte ndarja.

Shumë prej vajzave te njohura te ekranit kane lene pas nje martese apo marrdhenie duke u perballur me divorcin. Vajzat e shoëbiz-it kane vazhduar jeten me nje dashuri te re, partner te ri.

Per koncidence, zhgënjimi duket se i hodhi Jonida Maliqin, Arbana Osmanin, Bora Zemanin, Teuta Krasniqin, apo edhe Dua Lipën në krahët e meshkujve të cilet janë vite më të rinj se ato.


Shtuar më 27/09/2020, ora 22:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori