Mbidozë, vrasje mafioze dhe aksidente, 10 të famshmit që patën fund tragjik (FOTO LAJM)

Marilyn Monroe
Aktorja dhe modelja e famshme Marilyn Monroe, emri i vërtetë i së cilës është Norma Jean u gjet e vdekur e shtrirë me fytyrën përmbys mbi shtrat dhe me një telefon që mbante në dorë. Gjithashtu në dhomë u gjet edhe një shishe ilaçesh që ishte bosh. Ilaçi ishte për të trajtuar depresionin dhe hetuesit arritën në përfundimin se ajo mund të kishte bërë vetëvrasje. Gjithashtu teoritë e komplotit janë të shumta në lidhje me vdekjen e saj. Konkretisht flitet për një vrasje të mundshme urdhëruar nga Kennedy për të mbajtur të fshehtë lidhjen e tyre.
Ata na sjellin gëzim dhe kjo është arsyeja pse kur ata vdesin ne e kemi kaq të vështirë ta pranojmë si fakt. Për disa njerëzfamshëm vdekja e tyre ka qenë në rrethana tragjike dhe të tmerrshme. Më poshtë do të njiheni me 10 të famshëmpatën një vdekje tragjike.

Ne priremi t’i ngremë të famshmit në piedestal. Kjo ndoshta për shkak të talentit të tyre, pamjes së mirë ose personalitetit që ata kanë. Ata na sjellin gëzim dhe kjo është arsyeja pse kur ata vdesin ne e kemi kaq të vështirë ta pranojmë si fakt. Për disa njerëzfamshëm vdekja e tyre ka qenë në rrethana tragjike dhe të tmerrshme.

Në fotogalerinë e mësipërme do të njiheni me 10 të famshëmpatën një vdekje tragjike./albeu.com.
Shtuar më 28/09/2020, ora 15:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori