Mbidozë, vrasje mafioze dhe aksidente, 10 të famshmit që patën fund tragjik (FOTO LAJM)

Selena
Selena ishte një artiste, fituese e çmimeve të njohura në skenën muzikore. Ndërsa ajo ishte gati të nxirrte një album anglez të quajtur “Dreaming of You”, me shpresën për të arritur në listat e pop-ve amerikane, ajo nuk jetoi as për të parë suksesin e saj. Selena vdiq më 31 mars 1995, kur presidenti i klubit të saj, Yolanda Saldivar e qëlloi.
Ata na sjellin gëzim dhe kjo është arsyeja pse kur ata vdesin ne e kemi kaq të vështirë ta pranojmë si fakt. Për disa njerëzfamshëm vdekja e tyre ka qenë në rrethana tragjike dhe të tmerrshme. Më poshtë do të njiheni me 10 të famshëmpatën një vdekje tragjike.

Ne priremi t’i ngremë të famshmit në piedestal. Kjo ndoshta për shkak të talentit të tyre, pamjes së mirë ose personalitetit që ata kanë. Ata na sjellin gëzim dhe kjo është arsyeja pse kur ata vdesin ne e kemi kaq të vështirë ta pranojmë si fakt. Për disa njerëzfamshëm vdekja e tyre ka qenë në rrethana tragjike dhe të tmerrshme.

Në fotogalerinë e mësipërme do të njiheni me 10 të famshëmpatën një vdekje tragjike./albeu.com.
Shtuar më 28/09/2020, ora 15:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori