Mbesa e Berishës tallet me VIP-at: Jeni të palarë!
"Sfida e akullt" është kthyer tashmë në një konkurrencë mes personazheve VIP të huaj e shqiptarë, të cilët duket se po sfidojnë njëri-tjetrin.

Në profilin e saj në Facebook, mbesa e ish-kryeministrit Berisha, Dasara Malltezi, u drejtohet personazheve që janë bërë pjesë, ndërsa nuk mungon ironia.

"Më bëni shumë përshtypje të gjithë juve me këtë kovën e ujit në kokë.

Mbase jam thjesht unë që nuk kuptoj se si ai uji që hidhni në kokë ju kthehet donacion, aq më tepër kur në 2-3 ditët e para që u përhapen videot, thuhej që ishte për femijët në Afrikë.

Nëse me të vertetë doni të ndihmoni, bëni një donacion sepse me të vërtetë ndjeni se duhet të bëni diçka. Në të kundert ajo kova me ujë që ju hidhni në kokë, ka vetem tre arsye për tu bërë:

1. Keni qef të beni dhe ju një video si gjithë të tjerët dhe normal të shoqeruar me hashtage.
2. Keni qef të bezdisni njerzit më të famshëm me 'nominime' që personalisht më duken patetizma.
3. Keni shumë kohë pa bërë dush dhe doni të vrisni 2 zogj me një gur, ok për këtë ju pergezoj! Deshira për të qënë njerëz të pastër është progres! Gjithsesi, te treja arsyet e kovës janë egoiste, ndersa nëse u'a ndjen me të vertetë kaq shumë për këtë çeshtje (që as qe ja keni haberin ça smundje është një herë) beni një donacion", përfundon ajo. /albeu.com/
Shtuar më 25/08/2014, ora 12:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori