Martesa mbretërore, politikanët jashtë listës së së ftuarve
Me 19 Maj princi Harry dhe Meghan Markle do të kurorëzojnë dashurinë e tyre. Dasma mbretërore do të jetë një nga eventet më të rëndësishme dhe do të mbulohet nga mediat më prestigjioze.

Këshilltarët e Kensington Palace kanë përpiluar një listë ‘të paftuarish’ për dasmën mbretërore, duke lënë jashtë figura shumë të rëndësishme të politikës me ndikim në botë.

dasmën e vitit nuk do të jetë presidenti Trump dhe paraardhësi i tij Obama me bashkëshorten Michelle, por mbi të gjithë nuk do të jetë as kryeministrja e Anglisë, Theresa May.
Shtuar më 10/04/2018, ora 19:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori