Lufta me Parkinsonin, Michael J Fox rikthehet në ekran
Pëlqej
Pas 12 vitesh shkëputje Michael J Fox do të luajë në një komedi të re televizive të bazuar në sëmundjen e tij të Parkinsonit. Ylli i sagës “Kthim në të Ardhmen” do të interpretojë babain e tre fëmijëve që po përballen me çrregullimin e sistemit nervor. Televizioni “NBC” e vlerësoi Fox si personazh mëse të përshtatshëm për komedinë.“Nuk kam asnjë dyshim që personazhi që do të krijojnë ai dhe familja rreth tij do të identifikohen menjëherë dhe do të dhurojnë të qeshura”, deklaroi Robert Greenbaltt, drejtues i programeve në NBC. Në vitet e fundit, aktori është kthyer gradualisht në televizion duke luajtur role në serialet “Boston Legal” dhe “The Good Wife”. /albeu.com//
Shtuar më 21/08/2012, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori