"Lojë e ndyrë me injorancën duke e promovuar si vlerë"
Emisioni i fundit i bërë nga moderatori Ermal Mamaqi, ka qenë i shumë kritikuar, pasi në natën e fundit të ndërrimit të viteve ishte e ftuar edhe Linda Morina, një personazh i njohur tashmë nga gjithë shqiptarët.

Ditën e djeshme ka reaguar edhe sociologia e njohur nga Kosova, Sibel Halimi,e cila e ka konsideruar një keqpërdorim që Ermali u bënë njerëzve me probleme për popullaritet e emisionit.

“Tallja me Linda Morinën ka filluar t`i tejkalojë kufijtë territorial të Kosovës. Këtë më së miri e tregon përfshirja e saj në televizionet e Shqipërisë. E vetmja mysafire nga Kosova në emisionin “Xing me Ermalin” (pavarësisht nëse të tjerë të ftuar kanë anuluar pjesëmarrjen), ishte Linda. Kjo është lojë e ndytë e televizioneve që asnjëherë nuk bëjnë përpjekje për ta emancipuar shoqërinë dhe individin, por me perfiditetin më të lartë shfrytëzojnë injorancën, të cilën e promovojnë si vlerë!”, shkruan Halimi. /Albeu.com/
Shtuar më 04/01/2017, ora 20:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori