Lista e plotë e fituesëve të "BET Awards"
BET Awards është shfaqje dedikuar afro-amerikanëve dhe minoriteteve të tjera me ngjyrë në Amerikë, për të vlerësuar arritjet e tyre në muzikë, aktrim, sport dhe fusha të tjera përgjatë një viti.

Lista e fituesve:

Këngëtarja më e mirë R&B/Pop

**FITUESE**LIZZO

Këngëtari më i mirë R&B/Pop

**FITUES**CHRIS BROWN

Grupi më i mirë

**FITUES**MIGOS

Bashkëpunimi më i mirë

**FITUES**CHRIS BROWN FT. DRAKE – “NO GUIDANCE”

Artisti më i mirë Hip Hop

**FITUES**DABABY

Artistja më e mirë Hip Hop

**FITUESE**MEGAN THEE STALLION

Videoja e vitit

**FITUES**DJ KHALED FT. NIPSEY HUSSLE & JOHN LEGEND – “HIGHER”

Artisti i ri më i mirë

**FITUES**RODDY RICCH

Albumi i vitit

**FITUES**PLEASE EXCUSE ME FOR BEING ANTISOCIAL – RODDY RICCH

Aktorja më e mirë

**FITUESE**ISSA RAE

Aktori më i mirë

**FITUES**MICHAEL B. JORDAN

Filmi më i mirë

**FITUES**QUEEN & SLIM

Sportisja e fitit

**FITUESE**SIMONE BILES

Sportisti i vitit

**FITUES**LEBRON JAMES

BET HER AWARD

**FITUESE**BEYONCÉ FT. BLUE IVY CARTER, WIZKID & SAINT JHN – “BROWN

Shtuar më 29/06/2020, ora 22:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori