Lista e interpretuesve të Festivalit të Fundvitit në RTSH: Ja kush do garojë për në Eurovizion
Ashtu sikundër pritej, pas përfundimit të afatit për pranimin e këngëve deri në datëm 10 nëntor, sot është bërë edhe përzgjedhja e tyre.

Në një garë me gjashtëdhjetë këngë, njëzet e dy janë ato që do të interpretohen në netët live të festivalit.

Qëllimi I organizatorëve ka qenë të gjejnë një formulë të ekulibruar midis kthimit të këngëtareve me përvojë në skenën e festivalit, por pa harruar edhe freskinë e të rinjve të talentuar dhe adrenalinës së grupeve në skene.

Renditja e mëposhtme është bërë në bazë të rendit alfabetik dhe përjashton çdo mundësi hamendësimi për renditje sipas numrit të pikëve.

Artemisa Mithi

Boiken Lako

David dhe Genc Tukiçi

Denisa Gjezo

Elton Deda


Ergi Bregu


Evans Rama

Eugent Bushpepa

Grupi “Akullthyesit”

Grupi “Lynx”

Grupi “Na”


Inest Neziri

Lorela Sejdini


Manjola Nallbani


Mariza Ikonomi


Orgesa Zaimi


Redon Makashi


Rezarta Smaja e Luis Ejlli


Stefi dhe Endri Prifti


Tahir Gjoci


Voltan Prodani


Xhesika Polo

I urojmë suksese të gjithë /albeu.com/


Shtuar më 14/11/2017, ora 12:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori