Lidhje në distancë, Keisi tregon sherret me Stresin
Bashkëshortja e reperit të njohur Stresit, prej kohësh ëhstë bërë kryefjala e mediave rozë për shkak të besnikërisë së saj edhe pse Stresi është në burg.

Madje gjatë arrestimit të Stresit, u tha se me të ishte edhe një 20 vjeçare por kjo nuk ka ndikuar aspak të Keisi e cila mesa duket është mësuar me "tradhëtitë" e Stresit.

Së funmdi Kesisi na ka treguar se e vuan shumë faktin që është larg Stresit. Këtë gjë e ka zbuluar vetë ajo në blogun që ka hapur së fundi.

Keisi ka rrëfyer se largësia është shumë e vështirë dje jo vetëm për faktin e mungesës fizike.

Në blogun e saj, bashkëshortja e streasit ka renditur 5 gjërat negative të një lidhjeje në distancë:

1. “Më mungon gjithmonë … A duhet të them më shumë se kaq?”

2.Ndonjëherë jeta merr një rrjedhë… Puna, shkolla, gjumi, dhe të kesh një marrëdhënie me distancë të largët, kërkon përpjekje të vazhdueshme për t’i mbajtur gjërat në rrugën e duhur …”.

3.Gjithkush ka argumente, por kur nuk je aty personalisht, ashtu siç mund të zgjidhen gjërat lehtësisht përmes komunikimit, mund të ndodhë e kundërta.

stresi keisio

Ndaj dhe Keisi tregon se edhe një shprehje e thjeshtë “Nuk doja të të zgjoja”, e bën të mendojë “pse” dhe sjell keqkuptime të vazhdueshme.

4.Keisi tregon se është e vështirë të vijojë karrierën ose të zgjedhë një punë që i lejon të udhëtojë çdo muaj, kështu që ajo i lë planet e saj në pritje derisa të jenë përgjithmonë së bashku në një vend.

5.Edhe pse të dy janë shqiptarë dhe ndajnë shumë vlera, nuk kanë të njëjtat opinione.

“Një arsye e madhe për këtë është për shkak të faktit se ne jetojmë në dy vende të ndryshme, të cilat shpesh ndjehen si dy botë të ndryshme dhe duke qenë larg, i bëjnë këto dallime të duken më të mëdha”.
Shtuar më 12/11/2018, ora 14:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori