Largim i bujshëm, gazetarja e njohur lë televizionin pas 2 vitesh
Rudina Xhunga, autore dhe moderatore e emisionit "Dritare" në Vizion Plus është larguar nga televizioni pasi punoi për 2 vite.

Ajo ka preferuar të flasë në një kohë tjetër për arsyet e mbylljes së emisionit Dritare nga Vizion Plus.

Rudina Xhunga është autore e 8 librave.

Xhunga ka nisur të drejtojë një emision televiziv të prime time në RTSH, në vitin 1998.

Gazetarja ka qenë drejtuese e “Shqip”, një prej emisioneve ikonë që nga krijimi i Top Channel. /albeu.com/

Shtuar më 08/01/2018, ora 12:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori