Ky është kampi i tmerrit ku fëmijët mësohen të vrasin

Këshilla numër 1 që marrin fëmijët nga instruktorët në këtë kamp: “Mos e shihni armikun si qenie njerëzore”

Ky është një kamp nacionalistësh ukrainas, të cilët stërvisin fëmijë të vegjël, të të gjitha moshave, se si të luftojnë kundër pushtuesve rusë.

Kampi është krijuar nga partia ekstremiste nacionaliste, Svoboda, dhe është i fshehur thellë në pyll shkruan tch.

Disa kampe të tilla ushtarake për fëmijë janë financuar edhe nga Ministria e Rinisë dhe Sporteve, me qëllimin për të ushqyer të rinjtë me dashuri për atdheun.
Shtuar më 30/11/2018, ora 09:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori