Kundër një “selfie”, Festivali i Kanës i ndalon
Të gjithë aktorët të cilët janë të fiksuar pas realizimit të një selfie ose shumë të tilla, tashmë duhet ti japin lamtumirën këtij fenomeni.

Duket se një ligj i pashkruar do të vihet shumë shpejt në zbatim, për ti dhënë fund këtij fenomeni global që ka kapur çdo grupmoshë. Regjisori i Festivalit të Filmit në Kanë, Thierry Fremaux, ka lançuar një fushatë, qëllimi i së cilës është ulja e numrit të “selfie”-ve të bëra nga personazhet e famshëm në tapetin e kuq këtë vit.

"Nuk duam ta ndalojmë atë, por duam ta zvogëlojmë në numër këtë proces. Mendojmë se është qesharake dhe realisht ndikon në uljen e ritmit të gjërave. Nuk dukesh kurrë më i shëmtuar sesa në një selfie”, tha ai. /albeu.com/
Shtuar më 17/04/2015, ora 14:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori