Konsiderohet këngëtarja mëe pasur, si po e shpenzon pasurinë Rihanna (FOTO LAJM)

Rihanna është cilësuar si muzikantja më e pasur e femrave nga Forbes, dhe e tejkalon vetë Mbretëreshën e Popit, Madonna. Kjo nuk na befason, duke marrë parasysh gjithçka që këngëtarja ka realizuar gjatë këtyre viteve të kaluara.

Ajo e ka bërë pasurinë falë industrisë së muzikës, por edhe për shkak të markës së saj të bukurisë Fenty Beauty dhe shtëpia luksoze e modës Fenty. Po si e shpenzon pasurinë e saj ylli i muzikës. Klikoni në galeri dhe zbulojeni.

1. Ishulli privatKëngëtarja aktualisht është duke punuar për një këngë të re dhe mori me qira një ishull privat në Angli për të regjistruar muzikën. Kostoja e ishullit? 25,000 dollarë.

2. Kuzhinier privatKëngëtarja ka një kuzhinier privat — Debbie Solomon — që punon për 800 dollarë në ditë. Kuzhinieri i shërben mëngjesin, drekën, darkën dhe darkën e vonë.

3. Los Angeles rezidencë – Në vitin 2012 ajo bleu një rezidencë luksoze në Los Angeles, Californi, për 12 milion dollarë amerikanë.

4. Koleksioni i makinave – Raportohet se Rihanna posedon një koleksion makinash që kap vlerëne 8 milion dollarëve amerikanë! Koleksioni përfshin makinat e mëposhtme luksoze: Ferrari 458 Italia, Porsche 911, Maybach 57S, Suzuki Jimni, Chevrolet Suburban, Mercedes G-Ëagon, Mercedes S-Class dhe një Cadillac Escalade.

5. Trajtimet e bukurisë – Rihanna gjithmonë duket e përsosur në tapetin e kuq, por kjo natyrisht vjen me një çmim të kushtueshëm. Këngëtarja dyshohet se harxhon 50,000 dollarë në javë në trajtimet e bukurisë!

6. Trajneri personal – Trajnerja personale i Rihanna-s është Jaimie Granger. Kostoja për shërbimet e saj? RiRi raportohet se i paguan 1.500 dollarë në ditë.

7. Zgjatje e flokëve – Rihanna i ndryshon modelin e flokëve ato pothuajse aq shpesh sa veshjet e saj. Por hairstyles e saj gjithnjë në ndryshim kanë një çmim prej 1 milion dollar në vit!

8. Dhurata për familjen: Në kohë Krishtlindjesh, RiRi nuk nguron që t’iu ofrojë para të afërmeve të saj. Ajo është shumë dorlëshuar.

9. Shtëpia e plazhit në Barbados – RiRi bleu shtëpinë e saj të pushimeve në Barbados, vendlindjen e saj në 2013 për 22 milion dollarë.
Shtuar më 26/08/2019, ora 14:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori