Këngëtarja shqiptare do të përfaqësojë Qipron për herë të dytë në Eurovizion
Të premten në mëngjes, shfaqja “Stin Folia ton Koukou” bëri një zbulim të papritur në lidhje me Eurovision 2021">2021.

Gazetari Elisavet Kyritsi njoftoi se Eleni Foureira pranoi një propozim zyrtar nga RIK në mënyrë që të përfaqësonte QipronEurovision 2021">2021.

Kjo është hera e parë që RIK propozon zyrtarisht një artist për Eurovision 2021">2021 dhe bëhet e ditur publikisht. Kujtojmë se artistja shqiptare përfaqësoi QipronEurovision në vitin 2018, me këngën “Fuego”.

Shtuar më 20/09/2020, ora 15:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori