Këngëtari shqiptar humb të atin, i dedikon fjalët prekëse
Këngëtari shqiptar Vlashent Sata ka humbur të atin. Studiuesi dhe kritiku i muzikës, Loro është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare.

Lajmin e trishtë e ka dhënë vetë këngëtari përmes një postimi në rrjete sociale. Ai i ka dedikuar të atit fjalët më të ndjera, ku ndër të tjera shprehet se ai është për të muzika dhe dashuria për jetën.

“Ti do jesh gjithmone nota ime e pare!
Ti je muzika ime, dashnia per jeten, o i buti im zemermal! Nate me shi sot baba im, po neser me ty ne shpirt prap kam me knu si mke msu ti! Drite paç o femija ma i bukur qe kam njoft!”, ka shkruar Vlashenti.

Shtuar më 10/08/2020, ora 10:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori