Ja finalistët e Kënga Magjike 2012 (FOTO LAJM)

Në Pallatin e Kongreseve zhvillohet sot nata finale e Këngës Magjike. Në listën e finales bëjnë pjesë emra kryesisht të mëdhenj të skenës shqiptare. Ja emrat:
Pëlqej
Në Pallatin e Kongreseve zhvillohet sot nata finale e Këngës Magjike. Në listën e finales bëjnë pjesë emra kryesisht të mëdhenj të skenës shqiptare.

Ndërsa mes këngëve më të pëlqyera bëjnë pjesë “Ngjyra e Kuqe” Adrijan Gaxha & Florian Beqiri të cilët në Youtube kanë kaluar 3 milion klikime, “Refuzoj” Alban Skenderaj, apo edhe disa këngë të tjera.

Sipas drejtuesve gjatë këtij edicioni, artistet do të votojne për njëri-tjetrin duke eliminuar jurinë, të cilën shpeshherë e kanë akuzuar për vendime jo të drejta.


Lista e plotë e finalistëve të Kënga Magjike 2012:

1. Xhensila Myrtezaj

2. Rozana Radi

3. Bojken Lako

4. Eliza Hoxha

5. Adrijan Gaxha & Florian Beqiri

6. Juliana Pasha

7. Kejsi Tola

8. Vedat Ademi

9. Era Rusi

10.Eli Fara

11.Ermal Mamaqi

12.Aleksander dhe Renis Gjoka

13.Xhesika dhe Mateus

14.Blerta Gace

15.Andos

16.Stine

17.Rezarta Shkurta

18.Alban Skenderaj

19.Greta Koci

20.Pirro Cako
Shtuar më 10/11/2012, ora 14:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori