Ja finalistėt e Kėnga Magjike 2012 (FOTO LAJM)

Në Pallatin e Kongreseve zhvillohet sot nata finale e Këngës Magjike. Në listën e finales bëjnë pjesë emra kryesisht të mëdhenj të skenës shqiptare. Ja emrat:
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nė Pallatin e Kongreseve zhvillohet sot nata finale e Kėngės Magjike. Nė listėn e finales bėjnė pjesė emra kryesisht tė mėdhenj tė skenės shqiptare.

Ndėrsa mes kėngėve mė tė pėlqyera bėjnė pjesė “Ngjyra e Kuqe” Adrijan Gaxha & Florian Beqiri tė cilėt nė Youtube kanė kaluar 3 milion klikime, “Refuzoj” Alban Skenderaj, apo edhe disa kėngė tė tjera.

Sipas drejtuesve gjatė kėtij edicioni, artistet do tė votojne pėr njėri-tjetrin duke eliminuar jurinė, tė cilėn shpeshherė e kanė akuzuar pėr vendime jo tė drejta.


Lista e plotė e finalistėve tė Kėnga Magjike 2012:

1. Xhensila Myrtezaj

2. Rozana Radi

3. Bojken Lako

4. Eliza Hoxha

5. Adrijan Gaxha & Florian Beqiri

6. Juliana Pasha

7. Kejsi Tola

8. Vedat Ademi

9. Era Rusi

10.Eli Fara

11.Ermal Mamaqi

12.Aleksander dhe Renis Gjoka

13.Xhesika dhe Mateus

14.Blerta Gace

15.Andos

16.Stine

17.Rezarta Shkurta

18.Alban Skenderaj

19.Greta Koci

20.Pirro Cako
Shtuar më 10/11/2012, ora 14:19
blerta sejdini
e Shtunë 10 Nëntor 2012, Ora 17:45
Adrian Gaxha dhe Floriani -ngjyra e kuqe shum kenge e bukur ,,,florian je i papare suksese te metutjeshmeee.............
Edmond Salihu
e Shtunë 10 Nëntor 2012, Ora 17:48
Adrian ft Florian jeni te mrekullueshem ,,,,
Blerta Sejdini
e Shtunë 10 Nëntor 2012, Ora 17:55
Adrian ft Florian ishalla me fitoreeee sontee ,,,,
xhulia lipo
e Shtunë 10 Nëntor 2012, Ora 18:14
e sigurt qe fiton Alban Skenderaj........shummmmm e bkr kenga
rrushi
e Shtunë 10 Nëntor 2012, Ora 19:20
Adrian ft Flori
bella sweet
e Shtunë 10 Nëntor 2012, Ora 23:27
kush fitoj kenga magjike
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.