Kënga e preferuar e italianëve është nga kjo këngëtare shqiptare (VIDEO)
Pëlqej
Faqja italiane “Ansa.it” nëpërmjet një sondazhi ka nxjerrë për këngën më të bukur të dashurisë.

Kënga fituese është “ Un` emozione da poco” nga këngëtarja me origjinë shqiptare Anna Oxa.

Kënga është interpretuar 40 vite më parë, në 1978 dhe ende vazhdon të nngelet e preferuara e italianëve.

Për më tepër mund të ndiqni videon që shoqëro ktë lajm. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2018, ora 19:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori