RAI vendos: Kënga e Ermal Metës vazhdon garën në Sanremo
Siç u njoftua ditën e kaluar, kënga e tij “Non mi avete fatto niente” në bashkëpunim me Fabrizio Moro është konsideruar plagjiaturë e si pasojë është pezulluar nga festivali.

Por së fundmi pas shumë sekulimeve se kënga do të hiqej nga festivali është vendosur që dueti mes Ermal Metës dhe Fabrizio Moro do të vazhdojnë garën.

Viale Mazzini mendoi se dueti artistik nuk duhet të penalizohet por duhet të vazhdojë garën në festivalin e Sanremos, pai ajo përputhej me kërkesat e këtij festivali. /albeu.com/
Shtuar më 08/02/2018, ora 13:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori