Kanceri i gjirit, Vesa Luma: Konsultohuni me mjekun sa më herët
Këngëtarja Vesa Luma, me anë të një postimi në Instagram ka apeluar për marrjen e masave sa më të hershme sa i takon kancerit të gjirit. Kanceri i gjirit është ndër më të përhapurit në botë dhe shqetësues është shtimi i numrit të grave të sëmura gjithnjë e më tepër. Ja se çfarë ka shkruar Vesa:

"Njohja e trupit tonë dhe kujdesi ndaj tij është gjëja themelore e jetës .. Për të gjitha gratë, këto janë shenjat e para të dukshme nëse dyshoni në kancerin më të shpeshtë të gjinisë sonë, kancerin e gjirit.

Hidhini një sy me kujdes dhe mos nguroni të konsultoheni me mjekun tuaj sa më herët! Gjëja pozitive e kësaj është që po u zbulua në fillimet e veta mund të kurohet terësisht. Ju uroj të gezoni shëndet të plotë. Ju përqafoj". /albeu.com/
Shtuar më 03/10/2014, ora 16:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori