"Sozia ime", Edi Rama uron Florjan Binaj për ditëlindje (FOTO LAJM)

Kolazhi i personazheve të tij është jashtëzakonisht i gjatë dhe i larmishëm me një figura nga më të spikaturat që ka imituar përgjatë këtyre viteve në “Portokalli”. Por Edi Rama është personazhi i parë që ka imituar Florjan Binaj, dhe nuk i është ndarë thuajse në të gjitha etapat e tij politike.

Me anë të një statusi të gjatë në rrjete sociale, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur t’i urojë ditëlindjen aktorit të humorit, Florjan Binaj.

Në urimin e tij kryeministri shkruan se Flori është një djalë i talentuar dhe ka spikatur me sozinë e tij në shfaqjen më popullore e më kreative televizive. Ai e cilëson art imitimin dhe nuk i kupton politikanët që mërziten me këtë gjë.

Postimi i Ramës:

#EDHE100

FLORJAN BINAJ është një djalë king, me botë të bukur, i talentuar dhe i edukuar, që mes plot talenteve të ekranit të vogël ka spikatur me sozinë time në shfaqjen më popullore e më kreative televizive sipas meje, Portokallia e rekordeve të frikshme të audiencës televizive!

Nuk i kam kuptuar kurrë politikanët e udhëheqësit kur mërziten, e nganjëherë tërbohen nga vënia e tyre në lojë prej komedianëve e karikaturistëve, të cilët kur janë të zotë si Flori e si djemtë e vajzat e Portokallisë, si Sajmiri i Fiksit e i Stopit apo babai i të gjithë brezit të tyre, Agron Llakaj ose Bujar Kapexhiu i vizatimeve satirike, janë një lezet i madh për jetën publike dhe një burim energjish pozitive për konsumatorët e artit të tyre. Arti i tyre ka pasur e ka një fuqi të butë emancipuese e lehtësuese tek ata që i ndjekin dhe Flori është mes atyre që e meritojnë t’u heqësh kapelen, për faktin domethënës se nuk bie në vulgaritetet tipike çedukative të disave brenda atij lloji.

Duke i uruar sozisë time gazmore ditëlindjen dhe shëndetin, forcën krijuese e çdo mirësi e mbarësi për veten e për të dashurit e vet, uroj njëkohësisht që energjitë pozitive të Florit e të kolegëve të tij të talentuar të çdo ekrani, ta ushqejnë sa më mirë publikun në këtë kohë posaçërisht sfiduese për të gjithë.

#TëRRALLË

Shtuar më 12/10/2020, ora 11:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori