Jonida Maliqi “bëhet gazi i botës”, lë nam me anglishten e saj në “Eurovision” (VIDEO)
Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë këtë Shqipërinë në ‘Eurovision’, që do të mbahet në Izrael.

Maliqi u përzgjodh fituese e Festivalit të 57 në RTSH me këngën "Ktheju tokës" me muzikë dhe poezi të Eriona Rushitit, këngë kjo që do të përfaqësojë Shqipërinë.

Ajo cka nuk shkon dhe lë për të deshiruar është anglishtja e këngëtares. Në intervistë për media të huaja ajo nuk ka arritur të artikulojë mirë fjalët duke u bërë “gazi i botës”.

Kjo situatë na rrikujton këngëtaren Eneda Tarifa e cila gjithashtu dështoi me anglishten e saj gjatë intervistave në Eurovision.

Mesa duket ethet e skenës kanë ndikuar negativisht te to.

Shtuar më 15/05/2019, ora 17:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori